O nás

ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. je předním českým výrobcem v oblasti rafinérských, petrochemických a agrochemických produktů, což koneckonců odráží i počáteční zkratka „RPA“: rafinérský, petrochemický a agrochemický průmysl. Společnost zásobuje trh zejména motorovými palivy, topnými oleji, asfalty, kapalnými petrolejovými produkty, hydrogenovanými oleji, dalšími rafinérskými produkty, olefiny a aromatickými uhlovodíky, polyolefiny (polyethylen s vysokou hustotou, polypropylen), agrochemickými přípravky, sazemi a sorbenty.

HDPE LITEN je lineární polyetylen vyráběný dvěma technologiemi:

  1. plynofázní technologií UNIPOL™ s kapacitou 200 kt/rok, která slouží k výrobě přírodních, unimodálních homopolymerů a butenových a hexenových kopolymerů a
  2. suspenzní technologií INNOVENE™ S s kapacitou 270 kt/rok pro výrobu unimodálních a bimodálních homopolymerů a hexenových kopolymerů v přírodní a/nebo černé barvě.

HDPE LITEN je stabilizován směsí aditiv, které chrání materiál při zpracování, prodlužují životnost při použití a mění aplikační vlastnosti produktů.

HDPE LITEN je termoplastický materiál používaný k výrobě vstřikovaných výrobků (přepravek, přepravních boxů, velkých kontejnerů, popelnic, technických dílů, kartuší, víček a uzávěrů, věder, domácích potřeb a hraček). Dalšími použitími jsou výroba trubek (tlakové i netlakové rozvody vody, plynu, opláštění vícevrstvých systémů pro vytápění, korugované trubky, ochrana optických kabelů), výroba fólií (obalové fólie pro potravinářské i nepotravinářské použití, sáčky, nákupní tašky, pytle na odpad), výroba výrobků vyfukováním (lahve, kanystry, sudy, nádrže, průmyslové nádoby na různá média včetně chemikálií) a nakonec výroba desek a silných fólií (skládkové fólie, stavební izolační fólie, desky pro svařování nádob a tepelně tvářené díly). Specialitou jsou produkty pro zemědělství (monoaxiálně orientované pásky) a bikomponentní vlákna pro netkané textilie v oblasti hygieny.

Společnost ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. vyrábí HDPE LITEN s využitím integrovaného systému řízení (IMS), který zahrnuje systémy řízení kvality, ochrany životního prostředí, bezpečnosti a energie. IMS byl certifikován společností Lloyd’s Register Quality Assurance Limited (LRQA) podle ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 a ISO 50001.

18
států
2
R&D centra
48
let na trhu