O nás

ORLEN UNIPETROL RPA s.r.o. je předním českým výrobcem v oblasti rafinérských, petrochemických a agrochemických produktů, což koneckonců odráží i počáteční zkratka „RPA“: rafinérský, petrochemický a agrochemický průmysl. Společnost zásobuje trh zejména motorovými palivy, topnými oleji, asfalty, kapalnými petrolejovými produkty, hydrogenovanými oleji, dalšími rafinérskými produkty, olefiny a aromatickými uhlovodíky, polyolefiny (polyethylen s vysokou hustotou, polypropylen), agrochemickými přípravky, sazemi a sorbenty.

HDPE Liten je lineární polyethylen vyráběný dvěma technologiemi: Plynnou fázovou technologií UNIPOL™ s kapacitou 200 kt/rok, která vyrábí přirozené, unimodální homopolymery a kopolymery C4 a C6, a kalovou technologií INNOVENE™ S s kapacitou 270 kt/rok vyrábějící unimodální i bimodální produkty, homopolymery a kopolymery C6 v přírodní a/nebo černé barvě. Je stabilizován souborem aditiv, které chrání materiál při zpracování, prodlužují životnost při použití a mění aplikační vlastnosti produktů.

HDPE Liten je termoplastický materiál používaný k výrobě vstřikovaného tvářených zboží (beden, krytek, domácích potřeb, hraček, kazet na lepidla, odpadkových košů, technických dílů). Dalšími použitími jsou výroba potrubí (tlakové rozvody vody, trubky s tepelnou izolací, ochrana optických kabelů), výroba fólií (balení potravin, nákupní tašky a tašky na módní zboží), výroba produktů vyfukováním (nádoby, kanystry, sudy, nádrže, lahve, technické díly pro různá média, včetně čisticích prostředků) a nakonec výroba plátů (ekologické skládkování, izolační pláty, desky pro svařování nádob). Specialitou jsou produkty z vlákna vhodné k výrobě netkaných textilií používaných pro hygienické zboží.

ORLEN UNIPETROL RPA s.r.o. vyrábí HDPE Liten s využitím integrovaného systému řízení kvality, životního prostředí a energie(IMS), který byl certifikován společností Lloyd’s Register Quality Assurance Ltd. (LRQA) podle ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 a ISO 50001.

18
států
2
R&D center
48
let na trhu